Kontakta oss

För snart 20 år sedan var Delego ett av de första transportföretagen att erbjuda en webbportal för transportbokningar till sina kunder.
Då var det inte många som hade bokat transporter på internet förut, men de upptäckte snabbt att det var både enkelt och smidigt.

Även om nästan alla våra kunder bokar sina transporter i vår webbportal idag så är det många som ringer till oss.
Det kan vara allt från rådgivning om en specifik frakt till frågor om priser eller ledtider till olika orter i Sverige och andra länder.

För oss är det viktigt att vara tillgängliga och hjälpa våra kunder, vi har därför satt som mål att ingen ska behöva vänta längre än 10 sekunder på att vi svarar.

Kontakta oss – Vi tycker om att prata med våra kunder!
(Det tror vi gör oss lite unika i transportbranschen)

Vårt lag

Mikael Hansson

Mikael Hansson
Försäljning

+46855544826
+46739897554
 mikael.hansson@delego.com

Gunnel Karlsson

Gunnel Karlsson
Ekonomi, Kvalitet & Miljö

+46855544812

 gunnel.karlsson@delego.com

Oskar Hedström

Oskar Hedström
Logistikkoordinator

+46855544891
+46739881882
 oskar.hedstrom@delego.com

Otto Budenberg

Otto Budenberg
Logistikkoordinator

+46855544818
+46702616260
 otto.budenberg@delego.com

Filip Nilsson

Filip Nilsson
Logistikkoordinator

+46855544816
+46705900817
 filip.nilsson@delego.com

Jan Lagebro

Jan Lagebro
Logistikkoordinator

+46855544821
+46732010666
 jan.lagebro@delego.com

Lotta Melén

Lotta Melén
Logistikkoordinator

+46855544819
 lotta.melen@delego.com

Mikael Lundin

Mikael Lundin
Logistikkoordinator

+46855544840
+46730539284
 mikael.lundin@delego.com

Jessica Larsson

Jessica Larsson – Mammaledig
Logistikkoordinator


Här finns vi

Kontakta oss

Ring eller mejla oss idag!
VÅRA KONTOR
SENASTE NYTT
ANMÄL DIG TILL VÅRT NYHETSBREV